Karirana odjeća ove godine ponovno u modi

Autor: Tina Bakić, 4. 10. 2013.

Bliži se jesen, a time i vrijeme da se iz ormara izvadi ili da se ormar napuni odjećom s kariranim uzorkom koja nikada ne izlazi iz mode i u kojoj uvijek izgledate vrlo stylish. Od košulja, haljina, kaputa te modnih dodataka, jesen i zima obožavaju karirano.

Karirana košulja

Karirana košulja, iako većina vjeruje da je potekla sa Divljeg zapada i od kauboja, svoje korijene zapravo vuče sa britanskog otočja. Dakle prvi put se počela nositi u Walesu u 16. stoljeću, da bi kasnije zbog svoje kvalitete i topline u 17. i 18. stoljeću postala praktički hit među moreplovcima i građevinskim radnicima. Tako je zapravo karirana košulja prešla Atlantik i došla u Ameriku, da bi potom postala simbol kauboja i Divljeg zapada.

Simpatične karirane košuljice odlično će se uklopiti u vaše školske kombinacije, posebno one koje uključuju jeans.

Karirane haljine

Karirane tunike će odlično zamijeniti karirane haljine, a za školu će obje mogućnosti biti odlične u kombinaciji s tajicama i kožnom jaknom.

Karirane suknje

Karirane suknje baš kao i karirane haljine su odlične uz kožnu ili traper jaknu, neku jednostavnu majicu i čizme sa zakovicama.

Karirane hlače

Karirane hlače je najlakše kombinirati s osnovnim bojama, crnom i bijelom.

Karirani dodatci

Ako mislite da će karirani uzorak na odjeći biti previše uočljiv, izaberite manje detalje kao npr. kape, šalove, remenje, torbice...

Karirana odjeća nije samo za cure, nego i za dečke kojima je također ove jeseni preporučujem.