« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.

15.05.2018. 15:25
15. svibnja 2018. godine prestaje s radom usluga e-Knjižnica
Obavještavamo sve korisnike CARNET-ove usluge e-Knjižnica da ista dana 15. svibnja 2018. godine prestaje s radom. Svi sadržaji prebačeni su u Edutorij odakle su i dalje dostupni svima zainteresiranima.

04.05.2018. 12:13
Kineska delegacija u posjetu CARNET-u
U četvrtak 3. svibnja 2018. godine u prostorijama CARNET-a održan je sastanak s kineskom delegacijom BAST-a (Bejinig Assoociation for Science and Technology) iz glavnog grada Pekinga.

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

Socijalna samoposluga "Kruh sv. Elizabete"
Autor: Vesna Rabak, 8. 5. 2018.

8. svibnja 2018. godine niži i viši razredi krenuli su put Socijalne samoposluge "Kruh sv. Elizabete" u sklopu akcije koja je započela još u Korizmi.

Naša Korizmena akcija prikupljanja pomoći najpotrebnijima, zbog niza nepredvidivih okolnosti, protegla se na pune dvije korizme. Započela je početkom Korizme prikupljanjem pomoći. Zatim su uslijedili iznimno hladni dani kada je naš vjeroučitelj Ivo odnio dotad prikupljeni novac i toplu odjeću (kapute, jakne, čarape, kape, rukavice...) teti Elidi jer je tada bila najpotrebnija našim beskućnicima i ljudima u potrebi.  Nakon toga akcija se nastavlja udruženim snagama malih i velikih. Uslijedila je želja da obiđemo i upoznamo prostore samoposluge, te smo se u utorak po prekrasnom vremenu uputili laganim hodom prema Brajdi noseći potrebne namirnice sa sobom koje smo donirali istoj.

Kratak predah na putu

Ulaz u Socijalnu samoposlugu

Teta Elida upoznala nas je s njezinim radom, volonterima i objasnila što znači volontirati (nadamo se da ćemo i mi kada odrastemo volontirati), s časopisom "Ulične svjetiljke", s činjeničnim stanjem, te savjetovala da se bez straha uključimo u akciju preko naših trgovačkih centara, gdje ćemo prepoznati njihove volontere po narančastim majicama. Posebno nas veseli činjenica što nam je iznijela podatak o 2 tisuće korisnika koji su uredno podmireni svaki mjesec što svjedoči o senzibiliziranosti naših građana. Međutim, to ne znači da ne trebamo nastavljati pomagati. Svaki kilogram brašna, šećera, litra ulja... svjedoči što je vjeronauk! Posebno nas vesele ovakve zajedničke akcije velikih i malih kojih je ove godine bilo nekoliko. Ispunjeni novim spoznajama i počašćeni sladoledom polako smo se vraćali natrag prema školi razmišljajući o novoj akciji.

Pažljivo smo slušali tetu Elidu

Police se brzo prazne

Stoga apeliramo na naše roditelje, djecu...da u školu donesu odjeću, obuću, igračke (plišance, CD-e, DVD-e, društvene igre i sve ostalo od igračaka), higijenske potrepštine koje ćemo kroz koji tjedan donirati Domu sv. Ane.

Unaprijed veliko hvala svima!