Upisi u produženi boravak

 

Poštovani zainteresirani roditelji i skrbnici za upis učenika u produženi boravak u 2025./2026. školskoj godini, prijave će se odvijati u učionici u prizemlju (pored kuhinje) u sljedećim terminima:
16. i 17. lipnja u periodu od 14:00 do 18:00 sati
18. lipnja u periodu od 8:00 do 11:00 sati.

Potrebno je donijeti sljedeću dokumentaciju:

    1. potvrda prebivališta za dijete i roditelja/e ne starije od 30 dana
    2. dokaz o zaposlenju oba roditelja ne starije od 30 dana (elektronički zapis Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o trenutačnom zaposlenju roditelja)
    3. potpisana izjava o sastavu zajedničkog kućanstva (IZJAVA)
    4. potvrda Hrvatskog zavoda za socijalni rad da učenik živi u kućanstvu koje je korisnik zajamčene minimalne naknade
    5. potvrda Hrvatskog zavoda za socijalni rad da je učenik uzet na uzdržavanje
    6. potvrda da je roditelj hrvatski ratni vojni ili civilni invalid iz Domovinskog rata
    7. prosjek plaće (posljednje tri platne liste) ili potpisana izjava o suglasnosti da se zbog nedostavljanja prosjeka plaće iznos produženog boravka obračunava u najvišem platnom razredu (izjava se potpisuje u školi prilikom predaje dokumentacije)
    8. Mogući dokazi za dijete samohranog roditelja (drugi roditelj ne postoji, umro je ili nestao):
      – izvadak iz matice rođenih roditelja i
      – smrtni list ili izvadak iz matice umrlih za preminulog roditelja ili
      – potvrda o nestanku drugog roditelja ili
      – drugo uvjerenje nadležnog tijela kojim se dokazuje da roditelj sam skrbi i uzdržava dijete
    9. Mogući dokazi za dijete iz jednoroditeljske obitelji (dijete ima oba roditelja, ali živi samo s jednim, npr. uslijed razvoda braka):
      – izvadak iz matice rođenih roditelja i
      – presuda o razvodu braka ili
      – odluka suda o povjeri djeteta na stanovanje ili
      – izvješće o provedenom postupku obveznog savjetovanja pri Hrvatskom zavodu za socijalni rad
      – drugi dokaz da roditelj ne živi u zajedničkom kućanstvu uz obrazloženje
      – ukoliko roditelj nema neki službeni dokument kojim može dokazati svoj status jednoroditeljstva, može dostaviti vlastoručno potpisanu izjavu o statusu uz potpis ovjeren kod javnog bilježnika.

Prvenstvo upisa u produženi boravak imaju učenici s upisnog područja škole te učenici nižih razreda čija su oba roditelja zaposlena.

Prilikom upisa učenika u produženi boravak roditelj-korinisk usluge će biti dužan uplatiti školi beskamatni predujam u visini mjesečnog iznosa sudjelovanja u cijeni troška produženog boravka. Uplaćeni predujam obračunat će se sa zadnjim obračunom sudjelovanja roditelja-korisnika usluge u mjesečnoj cijeni produženog boravka prilikom ispisa učenika.

Roditelj-korisnik usluge koji ne podmiri u potpunosti svoje obveze prema školi do početka nove školske godine, ne može upisati dijete u program produženog boravka u novoj školskoj godini.

https://sn.rijeka.hr/2025/03/odluka-o-organizaciji-i-provedbi-produzenog-boravka-i-cjelodnevnog-odgojno-obrazovnog-rada-u-osnovnim-skolama-grada-rijeke/

 

 

Skip to content