Kutak za učenike

Kako mu već i sam naziv kaže Kutak za učenike namijenjen je prvenstveno učenicima,  ali  i drugim zainteresiranima  za teme koje nudimo. Namjera nam je pomoći vam savjetima o učenju, prijateljstvu, sigurnosti na Internetu i sličnim aktualnim temama.

Posjet umjetničkoj izložbi - A visit to the art exhibition - La visita all'esibizione d'arte

Autor: Iva Jerković, Petra Šupuković, 12. 10. 2016.

Dana 23. rujna posjetili smo galeriju Juraj Klović u sklopu likovne grupe. Na međunarodnoj izložbi keramike predstavljeni su radovi prof. Borisa Roce i poljske umjetnice Janine Myronove.

On the 23rd of September we visited art gallery Juraj Klović as the part of art group. Profesor Boris Roce and polish artist Janina Myronova were presenting their artworks at international ceramic exhibition.

Il 23 settembre abbiamo visitato la galleria d’arte Juraj Klović come parte del gruppo artistico della nostra scuola. Alla mostra internazionale di ceramica sono state presentate le opere del professore Boris Roce e dell’artista polacca Janina Myronova.

Oboje imaju specifičan umjetnički stil i lako smo mogli razlikovati radove. Janina svoju inspiraciju dobiva od različitih kultura i običaja širom svijeta i to primjenjuje u svojim radovima. Njezin stil se ističe po ironiji i sarkastičnosti te po prikazivanju ljudskih emocija u svakidašnjim situacijama. Kombinira različite izraze lica i dijelove tijela kako bi stvorila priču. Najviše su nam se svidjele njene kreativne ideje, kao što su figure ljudi s dva lica odnosno dvije osobnosti. S Janinom smo razgovarali na engleskom jeziku i ispitivali smo je o njezinim radovima i načinu života kao umjetnice. Rekla nam je kako ju fasciniraju ljudske emocije i ponašanja te da to pokušava prenijeti u svoje radove. Činila se vrlo uzbuđenom što ima mogućnost prikazati svoje radove u Hrvatskoj. Bila je vrlo ljubazna i s lakoćom smo se sporazumijevali.

Both of them have specific style and we could easily distinguish their artworks. Janina gets inspired from various worldwide cultures and traditions and it is evident in her artwork. Her style is unique because of the irony and sarcasm and because she is good at showing human emotions in everyday life situations. She combines different facial expressions and body parts in order to make a story.  What we liked the most were her creative ideas, such as human figures with double faces, or in fact, two personalities. We spoke to Janina in English language and asked her about her artwork and lifestyle as an artist. She told us she is fascinated by human emotions and their behaviour and she tries to show it in her work. She seemed very excited to have an opportunity to present her creations in Croatia. She was very kind and we communicated with ease.

Tutti e due hanno un stile artistico specifico ed è facile distinguere le loro opere. Janina trova le sue ispirazione nelle differenti culture e tradizioni del tutto il mondo e questo applica nelle sue opere. Nell’suo stile spicca l’ironia e il sarcasmo e presenta le emozioni umane nelle situazioni quotidiane. Combinando differenti espressioni faciali e parti del corpo, Janina raccontare la storia. Ci sono piaciute di più le sue idee creative, come le figure con due visi cioè due personalità. Con Janina abbiamo parlato in inglese e le abbiamo chiesto delle domande sul suo lavoro e il modo di vivere come artista. Ci ha detto che le affascinano le emozioni e il comportamento umano e che tenta di mostrarle nelle sue opere. Ci sembrava molto emozionata per l’opportunità di mostrare le sue opere in Croazia. Janina era molto cordiale e abbiamo comunicato facilmente.