Ideje za poklone povodom Dana očeva

Autor: Lorena Rajković, 16. 3. 2016.

Uskoro se bliži Dan očeva, nadam se da planirate iznenaditi svog tatu malim znakom pažnje. Poklon možete i kupiti ali sigurna sam da ćete tatu više razveseliti ako se sami potrudite i napravite nešto baš za njega.

Pod opširnije možete pronaći nekoliko ideja za poklon kojim ćete razveseliti tatu.

Tata – okvir

• karton
  • kolaž papir
  • isprintana slika obitelji (po želji)

Postupak:

Od kartona izrežite velika slova kako bi sastavili riječ TATA ili DAD na engleskom. Slova oblijepite kolaž papirom i sa stražnje strane slova zalijepite sličicu obitelji (ili nekog člana obitelji) koju ste prethodno odrezali tako da bude u obliku slova. Slova možete zalijepiti međusobno ili možete ostaviti svako slovo posebno.

Mali grijači

Potrebno:

• tkanina (po želji, možete koristiti i stare majice itd.)
  • igla i konac
  • malo riže

Postupak:

Uzmite šarenu tkaninu i odrežite dva kvadrata jednakih dimenzija, dovoljno malih da stanu u ruku. Na kvadratiće možete nešto napisati, npr. ˝Najbolji tata na svijetu˝. Stavite kvadrate jedan na drugi. Uzmite konac i iglu i zašijte s tri strane. Kroz otvor koji je ostao nezašiven napunite jastučić rižom, pa zašijte i posljednju stranu.

Tatini podmetači

• stari CD - i
  • kolaž papir
  • flomasteri

Postupak:

Od kolaž papira (boja neka bude najdraža boja vašeg tate) izrežite 2 kruga veličine kao i CD. Zalijepite svaki krug na jednu stranu CD – a i na krug napišite, npr. ˝Za najboljeg tatu˝ ili Uživaj u kavi, tata˝. Dobit ćete univerzalni podmetač za šalicu kojim će tata biti oduševljen.

Tatina teglica kupona

Potrebno:

• teglica (staklena ili plastična)
  • papir
  • flomaster
  • mašnica (po želji)

Postupak:

Na papir ispišite razne ˝ponude˝ za vašeg tatu, npr. ˝Besplatni zagrljaji˝, ˝Besplatno pričanje viceva˝. Potom izrežite svaku rečenicu kao vrpcu i stavite sve papiriće u teglicu. Izrežite drugi papir u obliku kruga, iste veličine kao i poklopac te na njega nacrtajte brkove ili napišite nešto. Ukrasite raznim bojama i zalijepite na poklopac. Kada zatvorite staklenku možete ju ukrasiti mašnicom ili čime god želite.