Kako izraditi poklone za naše najbliže

Autor: Gianna Maria Godinić, Karla Inea Mohorovičić, 16. 12. 2015.

Božić je pred vratima. Dok naši roditelji smišljaju i kupuju poklone za nas, mi smo se zapitali zašto i mi djeca ne bismo poklonili svojim roditeljima, sestrama i braći neku posebnu sitnicu, da im se zahvalimo za svu brigu i ljubav koju nam nesebično pružaju svaki dan u godini. Za takav znak pažnje ne trebaju vam novci već samo puno dobre volje i kreativnosti. Kako bi vam olakšali nudimo vam nekoliko ideja koje možete sami isprobati.

Prvo slovo njihovog imena

Potrebno:

• karton (od neke kartonske kutije)
  • naljepnice, flomasteri, tempere, vodene bojice

Upute:

Nacrtajte na karton veliko početno slovo njihovog imena zatim ga izrežite. Na izrezano slovo nalijepite naljepnice na koje ste napisali neku poruku po vašoj želji, npr. "Volim te", "Ti si najbolja mama" ili "Ti si najbolji tata na svijetu" ili jednostavno pobojite karton i to je to.

Šarena šalica

Potrebno:

• lak za nokte različitih boja
  • posuda vode
  • čista bijela šalica
  • folija za zaštitu

Upute:

U posudu vode ubacite nekoliko kapi laka za nokte različitih boja, zatim sa čačkalicom proširite lak po većoj površini vode. Nakon toga, uronite dio šalice u tako pripremljenu tekućinu. Nakon nekoliko sekundi izvadite šalicu i odložite je na foliju. Ostavite da se osuši nekoliko minuta. Unikatno izrađena šalica je spremna za upotrebu….

Jastuk sa početnim slovom vaše/g sestre/brata

Potrebno:

• različite tkanine po vašem izboru
  • konac, igla
  • vata

Upute:

Izrežite tkaninu u obliku kvadrata ili pravokutnika. Na tkaninu druge boje nacrtajte, pa izrežite početno slovo imena osobe kojoj želite pokloniti ovaj posebni ukrasni jastuk. Dobiveno slovo ušijte na tkaninu koju ste ranije pripremili. Preklopite tkaninu i zašite po rubovima, ostavite samo manji dio slobodan da kroz njega možete jastuk napuniti vatom. Kad umetnete dovoljno vate da jastuk ima zadovoljavajući oblik zašite ostatak.

Dirljiva poruka

• komad papira
  • crni flomaster
  • kist (mekani)
  • kava (mlaka)
  • šibica ili upaljač

Upute:

Uzmite komad papira i kist. Kist umočite u kavu, pa premažite papir od ruba do ruba. Pričekajte neko vrijeme da se papir osuši. Kada se papir osuši, ponovite ovaj postupak na dugoj strani papira. Kada se osuši i druga strana papira pomoću zapaljene šibice ili upaljača lagano zapalite rubove (ovo obavezno morate raditi pod nadzorom odrasle osobe). Kada ste završili s obradom papira crnim flomasterom napišite lijepu poruku voljenoj osobi.

Ukras za božićno drvce

• slika obitelji
  • komad kartona (od kutije za cipele)
  • komad tkanine
  • vrpca (deblja)

Upute:

Uzmite karton i presavite ga na pola. Umotajte presavijeni karton u komad tkanine. S jedne strane zalijepite sliku pazeći da ne pređe preko rubova. Koristite jače ljepilo jer bi se slika mogla odlijepiti. Odrežite vrpcu (na koju se vaš poklon može objesiti) tako da ju možete zalijepiti ili zašiti na stranu bez slike.