Savjeti za zdraviji Život

Autor: Stella Valenčić, 30. 1. 2014.

Tijekom blagdana većina nas se nakupila viška kilograma kojih se sada silno želimo riješiti. Ovaj problem je ne samo među odraslima već i među nama djecom. Svi razmišljaju o svakakvim dijetama, informiraju se koja je zdravija, koja će dati bolje rezultate...

Zapravo vam dijeta ne treba. Dijete samo oslabe organizam, a kada završite s dijetom jedva ćete dočekati staviti u usta nešto kalorično. Zato radije nemojte držati dijetu nego poslušajte neke od sljedećih savjeta.

Pripazite na unos količine hrane. Možete jesti tri veća ili pet manjih obroka na dan. Pet manjih obroka na dan je svakako bolji i zdraviji izbor za vaš organizam.

Spavajte miran i kvalitetan san jer to je zapravo i najbitnije. Ako ne spavate dovoljno, stalno ste pod stresom i stalno ste nervozni ne očekujte da ćete skinuti kile samo tako.

Voda je također jako bitna. Voda pročišćuje organizam te je zdravo popiti jednu čašu prije obroka te jednu čašu poslije. Prije da bi osigurala manji unos hrane, a poslije da bi se lakše sva ta hrana probavila.

Naravno savjet koji ste već sigurno više puta čuli je jedite više povrća i voća. Naravno ako kupite kilogram mandarina nije dobro pojesti prvi dan sve. Zapravo može i naškoditi. Kupite više vrsti voća te svaki dan napravite jednu voćnu salatu.

Ova zima nije toliko hladna pa možete i započeti s nekim aktivnostima. Planinarenje, trčanje, šetnja s psom, vožnja bicikle... Što god poželite.