Moda i ljepota

Trčanje

Autor: Vivien Lok, 9. 4. 2013.

Jogging je vrsta sporijeg trčanja. Jogging je dobar stimulator kada ste bezvoljni. (Stimulator - podiže raspoloženje). Između učenja, kada vam se već polako spava, napravite nekoliko krugova po dvorištu ili oko zgrade i već ćete imati više energije. Osim na vaše raspoloženje, joggiranje će dobro utjecati i na vašu liniju. No, prije same vježbe, važno je znati nekoliko stvari.

Odlučili ste da želite svoje slobodno vrijeme provoditi joggirajući. Prije nego što se upustite u ovaj pothvat bilo bi dobro obratiti pozornost na odjeću. Vodite računa da vam odjeća bude ugodna.

Za vrijeme viših temperature bilo bi dobro obući kratke hlače, ne pretkratke, jer bi vas mogle stiskati i izazvat crvenilo. Za gornji dio uvijek se preporuča pamučna majica kratkih rukava ili majica od sintetičkih vlakana koji ne upijaju znoj.

Kada se odlučite za joggiranje nastojte birati parkove bogate prirodom, koji su udaljeni od samog centra grada, a time i od lošeg zraka punog smoga. Naime, ako niste znali, tijekom trčanja se ubrzava disanje zbog veće potrebe organizma za kisikom.

Kako biste iskoristili sve dobro što vam trčanje može pružiti, bilo bi najbolje kada bi disali kroz nos, odnosno kada bi udisali kroz nos, a izdisali kroz usta.

Nemojte nikada trčati potpuno praznog želudca, ali isto tako izbjegavajte trčanje netom nakon obroka. Idealno bi bilo započeti sa joggiranjem barem sat i pol prije obroka.

Pijte tekućinu i kad niste žedani. Tijekom trčanja vaše tijelo gubi dosta tekućine koju je potrebno brzo nadoknaditi.

Prije samog trčanja dobro se rastegnite da krv dođe do svih vaših mišića.

I nikako ne zaboravite trčanje je puno zanimljivije uz neku dobru glazbu ili u društvu prijatelja.