Internet i mobitel

Internet i mobitel - zabavno, poučno, ali i sigurno

Mobitel i računalo, a time i Internet mogu biti koristan i zabavan način komunikacije, učenja ili provođenja slobodnog vremena. Pružaju vam razne mogućnosti komunikacije s vršnjacima te brojne informacije, zabavne i poučne sadržaje.

Možete slušati glazbu, gledati slike i filmove i još mnogo toga. Međutim, korištenje mobitela i računala donosi i neke opasnosti. Sadržaj koji se nalazi na Internetu nitko ne kontrolira, tako da se uz puno istinitih i zanimljivih informacija na Internetu mogu naći i neistinite informacije i neprimjerene slike. Osim toga, putem chata, e-maila i foruma mogu se upoznati brojni ljudi. Neki od njih su vaši vršnjaci, djevojčice i dječaci koji Internet koriste kao i vi, za zabavu i učenje. Međutim, kako Internet ne omogućava direktnu komunikaciju, mnoge osobe se lažno predstavljaju. Tako, da bi stekle vaše povjerenje, prikriju svoje pravo ime te lažu o godinama, spolu, hobijima i dr.

Kako bi uz sve navedene opasnosti koristili mobitel i računalo kao sigurne i pozitivne načine komunikacije, učenja i zabave, treba naučiti i slijediti neka pravila. Neka ovo budu i tvoja pravila, a o njima možeš poučiti i svoje prijatelje!

1. NEMOJ DOLAZITI NA SUSRET S OSOBOM KOJU UPOZNAŠ PUTEM INTERNETA ILI MOBITELA

Nemoj dolaziti na susret s osobom koju upoznaš putem interneta ili mobitela

2. NEMOJ DAVATI OSOBNE PODATKE PUTEM INTERNETA ILI MOBITELA

Nemoj davati osobne podatke putem interneta ili mobitela