> Natjecanja

"Ljiljani" na 24. HDF-u

Autor: Vesna Rabak, 17. 1. 2018.

14.1.2018. godine, nakon trećeg pomicanja datuma održavanja, "Ljiljani" su se u punom sastavu predstavili na 24. HDF-u.

"Ljiljani"

Nakon puno rada, truda i odricanja, nakon tri pomaknuta datuma i uzastopnih ponavljanja, uz još puno odrađenih obaveza, ove smo nedjelje veselo i s radošću otputovali u Zagreb gdje smo se u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski predstavili pjesmom "Moj tata brodograditelj" koju je otpjevala solistica Eni Sternisa.

Solistica Eni Sternisa i zbor

Zbor nas je dostojno predstavio svojim skladnim pjevanjem i izvrsno uvježbanom koreografijom plesne pedagoginje tete Dolores Bugarin. Zato nam ni preko praznika nije bilo teško dolaziti na probe. Zbog toga smo se i nagradili školskom projekcijom filma "Čudo" kojeg bi svi mi, djeca, roditelji, učitelji... koji smo ga pogledali toplo preporučili svima.

Po dolasku u Zagreb nismo gubili vrijeme. Nastojeći povezati ugodno s korisnim vozili smo se uspinjačom, uživali u ostacima božićnog ugođaja obilazeći Markov trg, Kamenita vrata, Jelačićev trg, a na kraju malo radosti za naše najmlađe i one malo veće i odraslije-u Arena centru svatko je pronašao aktivnost za sebe, a odradili smo i ručak.

Manduševac

Uspinjača

Markov trg

Kamenita vrata

Katedrala

Jelačićev trg

U Zagrebu smo s ponosom i velikim veseljem uspješno sudjelovali na tonskoj probi, kasnije oduševljeno stupili na našu najveću pozornicu koja je bila prikladno uređena, pjesmom našega kraja.

Nastup "Ljiljana"

U međuvremenu družili smo se s članovima drugih zborova, izmjenjivali iskustva, rekvizite, adrese.... Na kraju cjelokupnog programa, ugodno umorni, sjeli smo pospani u autobus praćeni prvim pahuljama snijega.

Vidjevši nakon ugodne vožnje svjetla našega kraja, ponovno smo živnuli: "Najdraža Rijeko..."

S nama su putovali i učenici nagrađeni u literarnom dijelu programa, ali oni će vam ispričati svoju priču. Mi s radošću pričamo i živimo našu. Vrijedni i marljivi, čekaju nas novi festivali. Pjesmom je počela nova godina, neka tako bude i narednih dvanaest mjeseci.

Završna scena