« Studeni 2020 »

20.11.2020. 16:11
CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao je u jednoj od najpoznatijih i najvećih NATO-ovih vježbi u području kibernetičke obrane - ,,Cyber Coalition 2020", koja se održala od 16. do 20. studenoga. Iako ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao u najvećoj NATO-ovoj vježbi jačanja kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

14.11.2020. 11:01
INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka
Postovani, Prekid je saniran te mrezni promet izmedju Zagreba i Osijeka opet ide punim kapacitetom. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka appeared first on CARNET .

14.11.2020. 05:01
HITNO Prekid primarne veze Zagreb – Osijek
Postovani, Uslijed prekida primarne veze Zagreb – Osijek, mrezni promet je preuzela sekundarna veza manjeg kapaciteta. Dok se ne sanira primarna veza ocekuje se otezano odvijanje mreznog prometa na sekundarnoj ... The post HITNO Prekid primarne veze Zagreb – Osijek appeared first on CARNET .

13.11.2020. 17:01
VAZNO Najava radova na medjugradskoj vezi Zagreb – Osijek
Postovani, U ponedjeljak 16. studenog 2020., u vremenu od 10:00 do 15:00 sati davatelj TK usluge Odasiljaci i veze izvoditi ce radove na primernoj medjugradskoj vezi izmedju Osijeka i Zagreba. ... The post VAZNO Najava radova na medjugradskoj vezi Zagreb – Osijek appeared first on CARNET .

10.11.2020. 17:01
INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijek
Postovani, Danas oko 13 sati je ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka te mrezni promet sad ide punim kapacitetom. Ne ocekujemo daljnje prekide. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijek appeared first on CARNET .

06.11.2020. 14:52
CARNET-ova online konferencija za korisnike okupila više od 2000 sudionika
Pod sloganom ,,Izazov prihvaćen!", od 4. do 6. studenoga, održana je 22. CARNET-ova konferencija za korisnike koju je putem online platforme pratilo više od 2000 sudionika. Tijekom tri dana konferencije ... The post CARNET-ova online konferencija za korisnike okupila više od 2000 sudionika appeared first on CARNET .

30.10.2020. 17:01
INFO Najava radova – Iskon, Optima – Osjecko-baranjska zupanija – 02.11.2020.
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima u mrezi pruzatelja usluge Iskona i Optime, koji ce se odvijati 02.11.2020. od 15:00 do 23:00 sati. Uslijed radova ocekuju se povremeni ... The post INFO Najava radova – Iskon, Optima – Osjecko-baranjska zupanija – 02.11.2020. appeared first on CARNET .

30.10.2020. 10:51
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave nacionalne licence za alat za korištenje digitalnih materijala za nastavnike i za učenike u sklopu II. faze programa ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

29.10.2020. 13:18
CUC stavlja naglasak na digitalnu transformaciju i AI u obrazovanju
CARNET-ova konferencija za korisnike (CUC) pod nazivom ,,Izazov prihvaćen!" održat će se 22. godinu zaredom, ovaj put u cijelosti u online formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će, od ... The post CUC stavlja naglasak na digitalnu transformaciju i AI u obrazovanju appeared first on CARNET .

26.10.2020. 10:44
CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020
Predstavnici CARNET-ovog projekta DOTS sudjelovali su na Danima Erasmusa 2020, koji su se održali su od 15. do 17. listopada. Riječ je o međunarodnom događanju na kojemu dionici Eramsus+ programa ... The post CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020 appeared first on CARNET .

Slobodne aktivnosti

Naša škola nudi svojim učenicima niz slobodnih aktivnosti:

• Pjevački zbor
  • Orkestar

Pjevački zbor OŠ Turnić

Orkestar OŠ Turnić

Najveći broj mlađih i starijih učenika uključeno je školski zbor i orkestar.

Pri školi i župnoj crkvi svetog Josipa djeluje dječji zbor "Ljiljani", koji su objelodanili i svoj CD.

Dječji zbor Ljiljani - OŠ Turnić

• Literarno-novinarska,
  • Knjižničari

O svemu nas izvješćuju i na natjecanjima sudjeluju mladi novinari i literati, a o književnim susretima i novinama u knjižnom fondu mladi knjižničari.

• Scenska,
  • Plesno-ritmička,

Učenici mlađih razreda vole ples i scenski izričaj, te rado pristupaju sa svojim učiteljicama na LIDRANO.

• Keramika,
  • Likovna,

Nezaustavljiva je mašta likovne skupine kako mlađih učenika tako i starijih, pogotovo keramičara i grafičara kojima, gotovo, ne mogu izmaknuti prva mjesta na državnim i međudržavnim natjecanjima, a hodnike škole krase njihovi radovi.

Keramika - OŠ Turnić

• Mladi čakavčići,
  • Mladi ekolozi,
  • Mladi matematičari,
  • Astronomi,
  • Mladi englezi,
  • Geografi,
  • Povjesničari,
  • Biolozi,
  • Športska sekcija  (streljaštvo, šah, badmington, nogomet, plivanje, tenis)
  • Skijaška sekcija

Veliki interes učenici pokazuju za sport i postižu lijepe uspjehe u streljaštvu, tenisu, stolnom tenisu, badmintonu (unutar skupine posebno su vrijedni učenici mlađe dobne skupine, koje bodri njihova učiteljica), dalje slijede rezultati u odbojci, nogometu, plivanju, kuglanju, košarci, rukometu. Košarkaški klub "Turnić 95" je vrlo brojan i natjecateljski spreman.

• Crveni križ
  • Ekološka skupina
  • Elektronika
  • Robotika
  • Informatika
  • Web-grupa
  • Napredni programeri

Učenici vjeronaučne napredne skupine uvijek dođu do državnog natjecanja na njihovoj olimpijadi.

Učiteljice  učenika mlađih razreda njeguju posjete Staroj Sušici i objedinjuju odgojno-obrazovne sadržaje s školom u prirodi. Uz nastavni program ne nedostaje igara na svježem zraku, snijegu ili proljetnoj livadi, izleta u obližnja goranska mjesta, kroz bogatu šumu flore i faune.