Novosti iz knjižnice

Pričaonica otpeljavanja čvorova u produženom boravku

Autor: Marija Malnar Zidarić, 3. 3. 2023.

Ovoga nam je tjedna u produženom boravku 1., 2. i 3. razreda bilo vrlo zapetljano. Stvarali smo uz pomoć učiteljica i knjižničarke prave petlje, a čitali smo i razgovarali i o nekim drugim zapetljanim čvorovima koji često nastaju iznad naših glava - u početku se pojave kao mali, gotovo neprimjetni čvorići, no mogu narasti do velikih čvorova kada nam postaju preteški teret koji nekad ne znamo sami riješiti.

Na početku druženja poigrali smo se klupkom vune i dobacujući jedni drugima, stvorili smo gustu mrežu, vrlo zapetljanu petlju. Da bismo je otpeljali morali smo paziti jedni na druge i disati kao jedno - u suprotnome, ostali bismo zapetljani. Zajedno smo uspjeli i pritom se dobro zabavili.

Čitajući priču, uočili smo da nam izazovi dolaze u život svakodnevno - neke riješimo s lakoćom, za neke tražimo pomoć roditelja ili doktora čvorologa, no nekada ni oni nemaju rješnje.

Slikovnica nudi malenome dječaku odlazak u  knjižnicu kao jedno od mogućih rješenja te da odgovor pronađe u knjigama jer čitajući možemo zaliječiti sami sebe i pomoći si kada nam nitko drugi ne može. Osim, toga slikovnica nudi i utjehu u spoznaji da nismo sami jer svatko od nas ima svoje čvorove iznad glave.

Na kraju, crtali smo svoje čvorove koje smo bojama olakšali i uljepšali.