Novosti iz knjižnice

Valentinovo

Autor: Marija Malnar Zidarić, 15. 2. 2023.

Jedna neobična ljubavna priča

U Produženom boravku 1. razreda cijelo je  jutro bilo u znaku ljubavi – najvažnijega osjećaja koji pokreće cijeli svijet.

„ Bez ljubavi, bio bih… mjedi što ječi ili cimbal što zveči.“

U našem veselom jutarnjem krugu otkrili smo razgovarajući zašto se ljubav posebno obilježava na Valentinovo, kako je to Valentin nekada davno, još u rimsko doba, podržavao ljubav u vremenima kada su je zabranjivali.

Pokušali smo također odgovoriti na pitanje kako to znamo da nekoga volimo, gdje osjećamo ljubav (u kojem dijelu tijela) te kako pokazujemo nekome svoju ljubav.

Svi smo jednoglasno zaključili kako postoji ljubav koja traje cijeli život, a onda smo se pokušali prisjetiti nekih neobičnih ljubavnih parova u životinjskome svijetu – onih koji ostaju zajedno do kraja svoga vijeka. Pronašli smo tako pingvine i njihov veseli ples pri udvaranju, sove koje poklanjaju svojoj dragoj mrtve miševe (to je kao nama najukusniji kolač), morske konjice koji u dubinama plešu svoj ljubavni ples, majmune gibone koji su najsličniji nama ljudima (svađaju se, mire, brinu jedan o drugome…).

Priču o ljubavi zaokružili smo slikovnicom i pričom koju nam je ispričala naša knjižničarka o najpoznatijem ljubavnom paru roda čija je ljubav trajala skoro pa 20 godina, Malenoj i Klepetanu.

4. i 5. razredi izradili su na satu Informatike Ljubavni džuboks s QR kodom na poznate ljubavne balade koje učenici, učitelji, roditelji i prolaznici mogu očitati pomoću svojih mobilnih uređaja te poslušati.

1. a razred