Novosti iz knjižnice

Naša škola uključila se u projekt implementiranja bežične (Wi-Fi) mreža na prostoru škole

Autor: Jelena Kralj-Smiričić, 4. 11. 2016.

U rujnu, 2016. uspješno je završena implementacija Wi-Fi mreže u 50 hrvatskih osnovnih i srednjih škola među kojima se nalazi i naša škola. Projekt su organizirali i zajedno proveli, Microsoft Hrvatska, Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Cilj projekta je omogućiti bolju povezanost za više od 26.000 učenika što ujedno omogućuje i ulaz u “svijet znanja”. Na ovaj su način organizacije, zaposlenici i učenici u mjestima gdje dosad nije postojala dobra povezanost dobili pristup cloud-u i olakšano mogu prihvatiti digitalnu transformaciju koja se događa u obrazovnim sustavima širom svijeta.

Projekt je u potpunosti financiran od strane Microsofta Hrvatska i provodi se u suradnji s CARNetom i Ministarstvom znanosti i obrazovanja, kao dio usmjerenja Microsofta na pružanje korištenja moderne tehnologije u svakodnevnoj nastavi, te kako bi se pomoglo mladim generacijama da postanu konkurentni na tržištu rada.

Osim brzog pristupa Internetu, škole su dobile visoku razinu sigurnosti i kontrole spajanja na mrežu s obzirom da učenici mogu pristupati mreži samo putem svojih AAI@EduHr elektroničkih identiteta, čime automatski dobivaju pristup školskom sustavu te MS Officeu 365.

Ivan Vidaković, direktor Microsofta Hrvatska i BiH, rekao je: "Internet se danas smatra jednim od temeljnih prava, a ovaj projekt je jasan pokazatelj kako će izgledati budućnost modernog obrazovnog sustava. Internet je promijenio način kako komuniciramo, učimo, radimo ili se zabavljamo, pa je povezivanje nužnost. Fokusirajući se na tehnologiju i umrežavanje u obrazovanju Microsoft pomaže učenicima ovladati digitalnim vještinama i kompetencijama koje će biti potrebne za predstojeću četvrtu industrijsku revoluciju“.

Ravnatelj CARNeta Zvonimir Stanić je dodao kako će pristup bežičnom Internetu također olakšati poslovanje ravnateljima i administrativnom osoblju škole, a nastavnicima i učenicima između ostaloga i korištenje e-Dnevnika i drugih CARNetovih usluga.

Izvor:  http://www.carnet.hr/novosti

U prilogu možete preuzeti službene CARNetove upute za spajanje ne Wi-Fi mrežu škole.

Priloženi dokumenti:
Upute_za_spajanje_na_Microsoft_WiFi_at_CARNet.pdf (707.32 KB)