Digitalni nastavni materijali za vjeronauk

Kvarnerić 2015

Autor: Vesna Rabak, 22. 9. 2015.

I ove godine, 9. put sudjelovali smo na "Dječjem festivalu Kvarnerić 2015" i osvojili čak 5 nagrada!

Nastup

Predstavili smo se pjesmom "Moj nono" u izvođenju solistice Josipe Geljić i naših "Ljiljana" čiju je koreografiju osmislila plesna pedagoginja Dolores Bugarin u izvođenju: Petre Šupuković, Tare Trgovčević, Nensi Grdić, Paole Demark, Stele Kraguljac, Emi Matoščević, Katrin Hlača, Nikole Pejina, Nike Jerkovića i Ane Marijan.

Nastup

Prva večer festivala održala se u HKD-u na Sušaku. Nakon tonske probe, okrijepe, zajedničkog druženja, sparina, uslijedio je nauzbudljiviji trenutak za kojeg smo se spremali od početka školske godine. Nastupili smo 10 po redu, prvi u mlađoj kategoriji izvođača. Nakon toga smo s radošću i uzbuđenjem, s balkona, pratili nastupe ostalih izvođača. Radost i uzbuđenje bilo je još veće kada smo saznali da smo osvojili drugu nagradu publiku grada Rijeke. Pozitivno umorni i sretni vratili smo se svojim domovima. Jesmo li se odmorili i naspavali? Sutra nas čeka novi dan i finalna večer, 19. 9. na Kastvu. Program isti, radost i uzbuđenje veće, vrijeme idealno, nova prijateljstva, fotkanje s poznatim licima, druženja... Približava se početak, presvlačenje, uređivanje frizura, zaboravljanje sitnica od prevelikog uzbuđenja, spašavanje, naši "nonići" ko nonići-veseli i imaju vremena... S nestrpljenjem čekamo svoj red. Josipi je rođendan, našoj solistici. Konačno na pozornici smo, dajemo sve od sebe, najmlađi.

Nastup

Pratimo i veselimo se slijedećim nastupima, uživamo, zabavljamo se. Gledamo u nebo, prohladno je ali u srcima toplo, hoće li kiša? Da, ali kiša nagrada. Ove godine osvojili smo ih 5. Osim u Rijeci, osvojili smo 2. nagradu publike i u Kastvu. Sveukupnu 2. nagradu publike u kategoriji mlađih izvođača, nagradu za najbolju interpretaciju i nagradu za najbolji aranžman. Lijep i zaslužen poklon za rođendan. Čestitamo i počinjemo s pripremama za novi jubilarni 15. Kvarnerić dogodine!

Dodjela nagrada

Nagrade