2.b i učenici od 1. - 4. - razreda RKT vjeronauka u posjeti pekari "Arena"

Autor: Vesna Rabak, 6. 10. 2019.

U pratnji učiteljica Ljiljane Golić i Vesne Rabak 2.b razred i učenici RKT vjeronauka od 1. - 4. razreda posjetili su pekaru "Arena" na Turniću.

Nakon što smo proučili i ponovili put od zrna do kruha, odlučili smo posjetiti pekaru "Arena" gdje su nas ljubazni domaćini upoznali kako nastaju ukusni krušni proizvodi kojima svakodnevno hranimo svoje tijelo.

Ulaskom u pogon upoznati smo s različitim strojevima koji se koriste za različite svrhe-velike strojeve gdje se mijesi tjesto, izrađuju i pune krafne, bureci i različita druga tijesta koja svakodnevno kupujemo u trgovini.

Različiti strojevi

Nekada se peklo isključivo noću kako bi ujutro ljudi kupovali svježi kruh, a sada se peče cijeli dan, miješajući u osnovi brašno, vodu, sol, kvasac, a proizvodi se mijese od različitih vrsta brašna.

Upravo izrađeni kruščići

Zaposlenici su odgovarali na naša mnogobrojna pitanja, pokazali nam kako se mijesi kruh, izrađuje burek, a i sami smo se okušali u punjenju krafni različitim punjenjima.

Izrada bureka

Okušali smo se u punjenju krafni

Poželjeli smo se okušati i u izradi kruha te zamoliti naše mame, bake, učiteljice da pokušamo to zajednički učiniti.

Za kraj domaćini su nas počastili ukusnim slancima i pecivima sa sjemenkama koje smo u slast pojeli.

Voljeli bi kada bi bilo više ovakvih druženja!

Dobili smo ukusne slance i peciva

Poruka za sve: "Ne bacajte kruh. Kruh je život. Sretni smo što ga svakodnevno konzumiramo! Višak iskoristite za ptičice, krušne mrvice, različita jela ili njime darujte siromašne!"