« Rujan 2020 »

23.09.2020. 10:23
Na današnji dan prije godinu dana, 23. rujna 2019. godine, stupio je na snagu Zakon o pristupačnosti mrežnih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora. Uoči početka ... The post CARNET sudjelovao na okruglom stolu ,,Digitalna pristupačnost od zakona do prakse" appeared first on CARNET .

23.09.2020. 09:00
Serija webinara o osmišljavanju i provođenju nastave u virtualnom okruženju te kombiniranog modela nastave u učionici i na daljinu nastavlja se webinarom "Podrška učenicima kroz učinkovitu suradnju, komunikaciju i povratno ... The post Webinar: Podrška učenicima kroz učinkovitu suradnju, komunikaciju i povratno informiranje appeared first on CARNET .

22.09.2020. 09:00
Webinar: Izrada virtualne učionice i organizacija nastave u Loomenu
U četvrtak, 24. rujna 2020. godine, s početkom u 13 sati održat će se još jedan u nizu webinara na temu organizacije i provođenja nastave na daljinu. Webinaru pod nazivom ... The post Webinar: Izrada virtualne učionice i organizacija nastave u Loomenu appeared first on CARNET .

18.09.2020. 12:04
Postovani, U srijedu, 23. rujna 2020. izmedju 16:00 i 18:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi CARNET cvorista u Varazdinu doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Varazdinska zupanija 23.09.2020. od 16:00-18:00 sati appeared first on CARNET .

18.09.2020. 10:37
Hrvatskoj je u četvrtak, 17. rujna 2020. godine, uručen "Programski ugovor za program Lokalni razvoj i smanjenje siromaštva" u vrijednosti od 30,6 milijuna eura. Riječ je o programu koji se ... The post CARNET će provoditi projekt "Podrška ostvarenju jednakih mogućnosti u obrazovanju za učenike s teškoćama u razvoju" appeared first on CARNET .

16.09.2020. 12:05
CARNET-ov Nacionalni CERT obilježava Europski mjesec kibernetičke sigurnosti
CARNET-ov Nacionalni CERT i ove godine u listopadu obilježava Europski mjesec kibernetičke sigurnosti te već tradicionalno brojnim aktivnostima radi na podizanju svijesti hrvatskih građana o kibernetičkoj sigurnosti s naglaskom na ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT obilježava Europski mjesec kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

16.09.2020. 09:15
Webinar: Planiranje i poučavanje u online i kombiniranoj nastavi
Serija webinara o osmišljavanju i provođenju nastave u virtualnom okruženju te kombiniranog modela nastave u učionici i na daljinu nastavlja se webinarom "Planiranje i poučavanje u online i kombiniranoj nastavi". ... The post Webinar: Planiranje i poučavanje u online i kombiniranoj nastavi appeared first on CARNET .

15.09.2020. 09:31
Webinar: Snalaženje u Loomenu
U četvrtak, 17. rujna 2020. godine, s početkom u 13 sati održat će se još jedan u nizu webinara na temu organizacije i provođenja nastave na daljinu. Webinaru pod nazivom ... The post Webinar: Snalaženje u Loomenu appeared first on CARNET .

11.09.2020. 15:04
INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 16.9.2020. od 00-06:00h
Postovani, U srijedu, 16. rujna 2020. izmedju 00:00 i 6:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi pruzatelja usluga Odasiljaci i veze d.o.o. doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 16.9.2020. od 00-06:00h appeared first on CARNET .

08.09.2020. 10:24
Webinar: Organizacija i provođenje nastave u virtualnom okruženju
CARNET nastavlja s nizom webinara na temu osmišljavanja i provođenja nastave u virtualnom okruženju te kombiniranog modela nastave u učionici i na daljinu. Webinar pod nazivom “Organizacija i provođenje nastave ... The post Webinar: Organizacija i provođenje nastave u virtualnom okruženju appeared first on CARNET .

Djelovanjem literarnih i recitatorskih družina te nastupima na natjecanjima i smotrama naša škola već dugi niz godina na osobit način vrednuje domaću čakavsku riječ. Potaknuti potrebom da očuvamo čakavštinu u svoj svojoj raznolikosti i bogatstvu odlučili smo na poseban način i mi dati svoj doprinos promidžbi čakavštine. Pred vama je čakavski rječnik u nastajanju, a njegovi tvorci ste upravo vi – učenici, učitelji, roditelji i svi ljubitelji čakavske besede.

Prikaži sve izraze koji započinju slovom:
A  B  C  Č  Ć  D  Đ  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  Š  T  U  V  Z  Ž
ili prikaži SVE izraze u rječniku (ukupno: 1912 izraza)
prikaži samo izraze, bez opisa

Potraži izraz:

Izraz Opis
ca

što na cakavici

cakavica

narječje

capon

motika pravokutnog oblika za plitko kopanje u rahloj zemlji i tesanje korova