PRIJAVE ZA UPIS U 1. RAZRED ZA ŠKOLSKU 2023. /2024. GODINU

Autor: Ljiljana Kulaš - Jutrović, 16. 1. 2023.

PRIJAVE  ZA UPIS U 1. RAZRED ZA ŠKOLSKU 2023. /2024. GODINU

od ponedjeljka, 23. do petka, 27. siječnja 2023. godine

Poštovani roditelji/skrbnici,

Prijave djece za upis u 1. razred osnovne škole provodit će se od ponedjeljka, 23. do petka, 27. siječnja 2023. godine  elektronskom poštom ili (iznimno ukoliko niste u prilici el. putem) dostavom dokumenata u ured stručne suradnice.

S poštovanjem,

Ljiljana Kulaš-Jutrović, prof.

Djeca rođena od 1. travnja 2016. do 31. ožujka 2017. godine te djeca kojoj je odgođen upis u prvi razred osnovne škole u prošloj školskoj godini obvezna su pristupiti upisu u prvi razred osnovne škole prema upisnom području za svaku osnovnu školu, a prema prijavljenoj adresi prebivališta odnosno boravišta djeteta.

Iznimno se u prvi razred osnovne škole mogu upisati i djeca rođena od 01. travnja 2017. godine do 31. prosinca 2017. godine. Roditelji odnosno skrbnik/ca djeteta  treba se javiti školi kojoj pripada prema upisnom području od ponedjeljka, 23. do petka, 27. siječnja 2023. godine te najkasnije do 31. ožujka 2023. godine Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije, elektronskom poštom podnijeti Zahtjev (Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole – Prilog 4.). Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred  treba podnijeti Zahtjev upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje (Prilog 5.).

Roditelji prijavljuju dijete od ponedjeljka, 23. do petka, 27. siječnja 2023. godine u školu kojoj pripada prema upisnom području Upisno područje Osnovne škole Turnić - Rijeka (Prilog 1.)

Za prijavu djeteta je potrebno:

- ispuniti Obrazac za prijavu u Osnovnu školu Turnić – Rijeka (Prilog 2.)

- ispunjeni Obrazac za prijavu u Osnovnu školu Turnić – Rijeka

poslati na adresu stručne suradnice škole: ljiljana.kulas-jutrovic@skole.hr  - (za prijavu poslanu elektronskim putem dobit ćete potvrdu primitka!)

- ukoliko niste u mogućnosti poslati traženo u elektronskom obliku, pripremite podatke koji se traže u obrascu i dostavite fizički od ponedjeljka, 23. do petka, 27. siječnja 2023. godine stručnoj suradnici- pedagoginji u radnom vremenu:

•  ponedjeljak i srijeda od 12:30-18:30
  •  utorak, četvrtak, petak od  7:30-13:30

- ukoliko ne pripadate našem upisnom području, a želite upisati dijete u Osnovnu školu  Turnić, prijavu podnosite školi kojoj dijete pripada, a našoj školi dostavljate samo ispunjeni Zahtjev drugih upisnih područja ( Prilog 3.)

Zahtjev je potrebno dostaviti na adresu stručne  suradnice škole: : ljiljana.kulas-jutrovic@skole.hr

Ukoliko niste u mogućnosti poslati traženo u elektronskom obliku, pripremite podatke koji se traže u obrascu i dostavite fizički od ponedjeljka, 23. do petka, 27. siječnja 2023. godine stručnoj suradnici- pedagoginji u radnom vremenu:

•  ponedjeljak i srijeda od 12:30-18:30
  •  utorak, četvrtak, petak od  7:30-13:30

- ukoliko pripadate našem upisnom području, a želite upisati dijete u drugu školu, to ćete i naznačiti u Obrascu za prijavu u Osnovnu školu Turnić (Prilog 2.)

- ukoliko želite  prijevremeni upis za dijete  ili  privremeno oslobađanje od upisa, molimo da to naznačite pod napomenom u Obrascu za prijavu u Osnovnu školu Turnić (Prilog 2.)

Za odgodu upisa (koja nije isto što i privremeno oslobađanje) potrebno je proći isti postupak kao svaki redovni obveznik (dostaviti Prijavu školi, u napomeni naznačiti da želite odgodu).

Iznimka od upisnih područja su talijanske škole (na talijanskom jeziku),  Osnovna waldorfska škole te Katolička osnovna škola Josip Pavlišić, čija su upisna područja Grad Rijeka, Primorsko-goranska županija i Republika Hrvatska. Ukoliko dijete upisujete u neku od tih škola, molimo da nas pisano informirate i dostavite nam kontakte radi naše evidencije.

Mole se roditelji/skrbnici koji trenutno žive ili se nalaze u inozemstvu, a njihova djeca školski obveznici još uvijek imaju prijavljeno prebivalište/boravište na području PGŽ, da o tome čim prije obavijeste Upravni odjel za odgoj i obrazovanje putem telefona 354-448 (Meri Varga)  i|i 354-484 (Ognjen Šimić)  ili elektronske pošte na adrese: Meri Varga, meri.varga@pgz.hr,  Ognjen Šimić, ognjen.simic@pgz.hr,  ili Ingrid Mrđen, ingrid.mrdjen@pgz.hr

Po potrebi dodatne informacije možete potražiti :

• u nadležnom školskom dispanzeru Zamet, Zametska 63 A, 1. kat (u blizini trgovačkog centra Lidl); na broj telefona: 685 328, broj mobitela: 091 2030 716, elektronska pošta luka.kiseljak@zzjzpgz.hr.
  •  i na web stranici Primorsko- goranske županije www.pgz.hr pod Ustroj/Upravna tijela/Upravni odjel za odgoj i obrazovanje/Obrasci.

Dokumente i obrasce koje je donio Upravni odjel dostavljamo u prilogu i molimo da ih proučite:

- Plan upisa u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2023./2024.,

- Javni poziv za upis u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2023./2024.,

- Informativni obrazac o upisu u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2023./2024.,

- Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,

- Zahtjev za privremeno oslobađanje od upisa u I. razred osnove škole (napomena: privremeno oslobađanje nije isto što i odgoda!)

Molimo da pratite mrežnu stranicu škole gdje informacije i novosti  vezane uz upis prvog razreda objavljujemo u izborniku Riječ pedagoginje/ Upisi u prvi razred!