Vrisak Junior 2024

Autor: Marija Malnar Zidarić, 23. 9. 2024.

I ove smo godine posjetili raznovrsni i bogati program Vrisak Junior u organizaciji knjižare V. B. Z. te Dječje kuće (Gradska knjižnica Rijeka)  - sajam knjiga i autora na kojem smo imali prilike prisustvovati izvrsnim, zanimljivim i poticajnim susretima sa suvremenim  književnicima za djecu i mlade.

16. rujna učenici 3. a, 3. b i 3. c bili su sa svojim učiteljicama Sidonijom Grabar, Ljiljanom Golić, Bosiljkom Skokan i knjižničarkom Marijom Malnar Zidarić na susretu s Krešimirom Mikulanom gdje su upoznali slavnoga agenta AA7 u liku pekinezera princa (koji zasita postoji! Autor nam je pokazao i svoju privatnu fotografiju svoga pekinezera - glavnoga junaka!:))

18. rujna učenici 5. a razreda u pratnji učiteljice hrvatskoga jezika Sanje Kukić Katalinić i knjižničarke aktivno su sudjelovali na susretu s poznatnom, lektirnom književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić koja nam je predstavila cijeli svoj opus, no s naglaskom na najnoviji distopijski roman Dan kada sam ubrala cvijet.

19. rujna Vrisak junior posjetili su naši skoro najmlađi učenici 2. a i 2. b razreda u pratnji učiteljica Ljubice Šuljić i Katarine Franov te knjižničarke gdje su doživjeli putovanje oko svijeta u 45 minuta s književnicom Nenom Pavelić i njezinom slikovnicom Kamo ćemo večeras?

Tjedan je proletio u kulturnom duhu, na neobične i zabavne načine kako to djelatnici Dječje kuće uvijek pripreme  - a kao poslasiticu dobili smo naramak knjiga nakon svakog susreta za našu školsku knjižnicu.

Knjige su već obrađene, rezervacije zapisane iiiii.... avantura čitanja može započeti!

Kako nam je bilo, možete pogledati na fotografijama: https://bit.ly/3MZz7di

« Rujan 2024 »