Prva nagrada na Stvarajmo eKreativno!

Autor: Marija Malnar Zidarić, 28. 3. 2022.

Stvarajmo eKreativno nacionalni je projekt za školske knjižnice, podržan od MZO-a i AZOO-a, u organizaciji Hrvatske udruge školskih knjižničara (Podružnica Osječko-baranjske županije) s ciljem poticanja kreativne uporabe digitalnih alata u prezentiranju projekata ili izradi stripova, audiovizualnih slikovnica te interaktivnih priča.

Osim uporabe digitalnih alata, želi se potaknuti i promicati međupredmetno povezivanje, kao i suradnju te povezanost među kolegama i što većim brojem učenika.

"Ovim se projektom želi naglasiti važnost čitanja, razvijanja kritičnog stava prema informacijama i stvaranju novog znanja te kreiranje uradaka inspiriranih pisanjem i čitanjem ili istraživanjem. Korištenjem web alata pokušava se zainteresirati mlade generacije koje su okrenute novim tehnologijama te njihove sklonosti povezati s čitanjem, pisanjem, istraživanjem i stvaralaštvom u školskim knjižnicama."

Izvor: https://stvarajmoekreativno.weebly.com/

Naši učenici produženoga boravka vođeni učiteljicom Silviom Stanišić i knjižničarkom Marijom Malnar Zidarić sudjelovali su u kategoriji kreativne prezentacije projekta i osvojili 1. nagradu sa svojim Šumskim detektivima, temom prošlogodišnjega školskoga projekta (održivog razvoja).