Zimska proslava

Autor: Ljiljana Golić, 4. 2. 2014.

30.01.2014. u 4.b razredu održana je Zimska proslava. Na početku smo se podijelili u pet skupina.

Prva skupina Snjegović (matematika) imala je zadatak riješiti zanimljive matematičke zadatke, i izmisliti nova imena planetima.

Druga skupina Zima (hrvatski jezik) imala je zadatak ispričati priču o čarobnoj kapi i šalu. Izražajno čitanje teksta Jež, bio je pred žirijem, našom stažisticom Majom.

Treća skupina Pahuljice (likovna kultura) imala je zadatak naslikati svoju kapu, šal i rukavice.

Četvrta skupina Snijeg (priroda i društvo) imala je malo više posla. Trebali su istražiti zašto pada snijeg, kako nastaje, što je snježna pahulja i kolika joj je veličina, te naslikati plavim flomasterom ledene kristale...

Peta skupina Kapa i rukavice imala je glazbene zadatke: otpjevati pjesmu Prvi snijeg uz instrumentalnu pratnju, a pjesme Snjegović i Padaj, padaj snježiću uz pokrete.

Zamolili smo našu teachericu i maestru za pomoć u prijevodu naziva naših skupina na engleski i talijanski jezik, tako da smo bogatiji za pet novih riječi.

Cure i dečki priredili su modnu reviju kapa, šalova i rukavica uz glazbu. Cure su išle prve, svi su ih gledali, a potom su dečki glumili manekene.

Kad smo se lijepo zabavili, opustili smo se uz topli čaj s keksićima kojim smo zasladili današnji dan. Pili smo čaj iz omiljenih šalica koje smo donijeli od kuće.

Ovako je završio jedan prekrasan dan u školi. Bilo je jako zabavno.

Napisale: Petra Šupuković i Ariana Drageljević, 4.b