DOŠLI, VIDJELI, ODUŠEVILI SE!!!

Autor: Josipa Baljak, 23. 4. 2021.

Knjigoholičari u posjetu Dječjoj kući

Oko 15 sati uoči Noći knjige, povodom Dana hrvatske knjige i dan prije Svjetskog dana knjige naši su Knjigoholičari posjetili novootvorenu Dječju kuću, renovirani prostor nekadašnje sušionice duhana u kompleksu Benčić.

U tijeku je Tjedan dobre dječje knjige u našem omiljenom Striboru i Gradskoj knjižnici Rijeka, a kako ga najbolje obilježiti nego čitanjem izvrsnih naslova za djecu i mlade?! Iskoristili smo prekrasan dan kako bismo protegnuli noge i pješice od škole otkotrljali se k Dječjoj kući pred kojom su nas dočekali ljubazni Tanja i Kristian. S obzirom na stroge mjere bili su oduševljeni napokon vidjeti djecu u prostoru koji im je i namijenjen. Pri ulasku u knjižnicu mogao se čuti samo jedan oduševljeni zvučni: „VAAAUUU!!!“

Namještaj poznatih hrvatskih dizajnera, otkačene boje, tapiserijama prekriveni zidovi samo su vizualna raskoš i ljepota, no sadržaj Dječje kuće doista je zadivljujuć. Svaki kreativac, zaljubljenik u medije, bloger, vloger, čitatelj, spisatelj, sanjalica i pričalica pronaći će svoj kutak u tom velikom zdanju. Jako nam se svidjelo kino, a kad smo ušli u prostor knjižnice Stribor, poželjeli smo se useliti i više nikad ne izaći.

Knjižničarke su nas uputile u razmještaj građe. Odmah smo pohrlili na fantastiku, trilere i krimiće, a potom se posjeli na udobne fotelje za čitanje. Neki su se učlanili, neki obnovili članstvo i već posudili svoje favorite sa željama da se što prije ponovno vidimo u Striboru kakvog poznajemo – punom djece i mladih.

A tek kad se sagradi nova Gradska knjižnica, mislimo da će nam to postati omiljeni dio grada.

Mislimo da slike govore 100 000 riječi!

Vaši Knjigoholičari s učiteljicom Sanjom Kukić Katalinić