Međunarodni dan dječje knjige

Autor: Marija Malnar Zidarić, 13. 4. 2021.

Međunarodni dan dječje knjige, 2. travnja,  obilježava se na rođendan poznatoga dječjega pisca bajki, Hansa Christiana Anderesna čime se želi podsjetiti na ljepotu dječje književnosti i njene prisutnosti u životu svakoga djeteta te važnost čitanja i obvezu odraslih da izlažu djecu lijepoj, pisanoj riječi.

3.b obilježio je Međunarodni dan dječje knjige na satu Hrvatskog jezika čitajući ulomak iz bajke: Mala sirena. Potom su učenici napisali pismo maloj sireni i oslikali doživljeno.

Draga lijepa sireno!

Ja sam Magdalena. Baš me zanima kako je kod tebe u moru. Da te barem mogu vidjeti! Kako su tvoje sestre? Jesi li upoznala nove ribe, nove prijatelje? Ideš li i ti u školu? Meni je baš lijepo ići u školu jer u njoj naučimo puno lijepih stvari. Baš danas smo pričali o tebi kako si lijepa, tiha i zamišljena.

Pozdravlja te trećašica Magdalena

Mala sireno!

Želio bih te bolje upoznati. U kojem moru živiš? Kako ti se zovu sestre? Što misliš hoćeš li stvarno vidjeti kraljevića?

Pozdravlja te Teo

Draga sireno!

Ja sam Lucie i živim uz more u gradu Rijeci. Znam kako se osjećaš. Svatko je tužan kada ne može ostvariti svoje želje. Moji prijatelji su djeca, malo ti je čudno jer si ti sirena. Svoje dane provodim na "površini", u gradu. Ljeti idem na more. Zanima me kako je pod morem. Volim roniti. Možda se jednom i sretnemo.

Veliki pozdrav od Lucie

Draga sireno!

Znam kako ti je. Svi mi imamo želje. Zovem se Gabriel. Imam devet godina i živim u Hrvatskoj. Točnije u gradu Rijeci. Imam puno prijatelja i zato sam sretan. Ja sam mornar. Kada budem veći i profesionalac u mornarstvu, nadam se da ću te vidjeti.

Ugodno plivanje ti želim. Bok!