Za učenike i članove obitelji!

Autor: Ljiljana Kulaš - Jutrović, 23. 10. 2020.

Poštovani učenici i članovi obitelji,

s obzirom na to da ste tijekom boravka na nastavi (5.a, 6.a, 6.b) bili izloženi infekciji COVID 19, prema službenom se protokolu određuje mjera karantene/samoizolacije za sve učenike u razredu koji su bili na nastavi. Mjera se izriče samo učenicima, a ne i ukućanima.

To znači da se osobe koje žive u kućanstvu s osobom u samoizolaciji, ponašaju „uobičajeno“, odnosno one nisu u samoizolaciji i na njih se mjere ne primjenjuju. Braća i sestre mogu ići u školu, na studij ili na posao, a roditelji na posao.  (Ovo je mišljenje liječnice, a roditelji odlučuju hoće li poslati djecu u školu; preporuka škole je bila ostanak na nastavi po modelu C ISKLJUČIVO iz preventivnih razloga i učenicima se ne upisuju izostanci ukoliko su uključeni u online nastavu!)

Bez obzira na to, svi članovi kućanstva trebaju provoditi pojačanu osobnu higijenu i higijenu prostora te ograničiti svoja kretanja i socijalne kontakte tako da njihove radne i ostale neodgodive obveze nisu narušene. (Također mišljenje liječnika!)

Ako osoba (učenik) u samoizolaciji razvije znakove bolesti, javlja se svom izabranom liječniku/nadležnom školskom liječniku ukoliko nije u mjestu prebivališta, koji ga šalje na testiranje.

Sve upite i odgovore možete dobiti kod školske liječnice dr. Fugošić-Lenaz (natasa.fugosic-lenaz@zzjzpgz.hr) koja nam je na raspolaganju i s kojom smo u kontaktu.

Poštovani, ponavljam se… sve što radimo, radimo kako bi zaštitili sve nas i ostali što duže u školi!!!

Lijep pozdrav,

Ljiljana Kulaš-Jutrović, prof.