« Siječanj 2021 »

20.01.2021. 14:13
Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji
Da neki predmeti poput fizike i matematike ne moraju uvijek biti teški i nerazumljivi dokazuju e-Škole digitalni sadržaji. Izrađeni su kako bi učenicima i nastavnicima olakšali učenje i poučavanje te ... The post Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji appeared first on CARNET .

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

13.01.2021. 10:12
Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama)
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu sustava za korisnike – CARNET gama. Prethodno savjetovanje objavljeno je 11. siječnja 2021., a rok ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama) appeared first on CARNET .

31.12.2020. 11:50
Istraživanje tržišta - Nabava usluge nadogradnje CMS-a
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta - Nabava usluge nadogradnje CMS-a appeared first on CARNET .

30.12.2020. 14:18
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi postupak javne nabave usluge znanstvenog istraživanja, pripreme i provedbe eksperimentalne primjene modela korištenja IKT-a u učenju i poučavanju. CARNET nabavom usluge znanstvenog ... The post Nabava usluge znanstvenog istraživanja, pripreme i provedbe eksperimentalne primjene modela korištenja IKT-a u učenju i poučavanju appeared first on CARNET .

29.12.2020. 17:01
HITNO Poteskoce uslijed potresa
Postovani, Danas, 29.12.2020., zbog posljedica potresa CARNET NOC biljezi sljedece poteskoce: * Cvoriste Pozega – povremeni prekidi veze * Cvoriste Velika Gorica – prekid medjugradske veze * Cvoriste Zagreb-PMF-Geografski odsjek ... The post HITNO Poteskoce uslijed potresa appeared first on CARNET .

29.12.2020. 14:01
INFO Najava radova – Istra, 30.12.2020 u 00:10
Postovani, U srijedu 30.12.2020 izmedju 00:10 i 01:00, CARNET NOC ce napraviti izvanrednu nadogradnju mreznih uredjaja u CARNET cvoristu Pula. Zbog navedenih radova doci ce do 10 minutnog prekida povezanosti ... The post INFO Najava radova – Istra, 30.12.2020 u 00:10 appeared first on CARNET .

29.12.2020. 11:01
INFO Najava radova – Istra, 30.1.2020 u 00:10
Postovani, U srijedu 30.1.2020 izmedju 00:10 i 01:00, CARNET NOC ce napraviti izvanrednu nadogradnju mreznih uredjaja u CARNET cvoristu Pula. Zbog navedenih radova doci ce do 10 minutnog prekida povezanosti ... The post INFO Najava radova – Istra, 30.1.2020 u 00:10 appeared first on CARNET .

23.12.2020. 12:53
Nabava IKT opreme za školske učionice – faza 1
Broj objave u EOJN RH: 2020/S 0F2-0045863 The post Nabava IKT opreme za školske učionice – faza 1 appeared first on CARNET .

Ovaj tjedan: 1925
Prva i druga nagrada učenicima 2. b razreda na međunarodnom likovno-literarnom natječaju Iserlohn – Essen – Orašje – Bjelovar – Zagreb
Autor: Svjetlana Višnić, 13. 10. 2020.

Učenik čakavske grupe 2. b razreda Jakov Miletić dobio je prvu nagradu za pjesmu Zvončar, a učenica istog razreda Lena Ilijić drugu nagradu za pjesmu Va škole na međunarodnom likovno - literarnom natječaju Iserlohn - Essen - Orašje - Bjelovar - Zagreb na temu „Jezik - riječ, maska, ljubav, štit i mač, umjetnost“.

Međunarodni likovno - literarni natječaj Iserlohn - Essen - Orašje - Bjelovar - Zagreb na temu „Jezik - riječ, maska, ljubav, štit i mač, umjetnost“ raspisan je za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole.

Sudjelovale su ove godine, osim Njemačke, Italije, Austrije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, po prvi put i Švedska i Sjeverna Makedonija.

Organizatori  su napisali:

Na natječaj je pristiglo 126 pjesama i sastava iz 33 škole. Ocjenjivali smo ih ove godine sve zajedno bez obzira iz koje zemlje dolaze.Tema je bila zahtijevna. Željeli smo potaknuti djecu i mlade na razmišljanje o jeziku, a pogotovo istaknuti da su jezici intelektualno bogatstvo svijeta, raznoliko poput flore i faune. Kad jezici nestanu ili polako nestaju svi smo na gubitku jer su oni vrlo jedinstveni u svom izražaju i teško da se mogu nadoknaditi nekim drugim ili sličnim jezikom. Koliko god je jezik „mali“, bitan je, govorio je i veliki književnik i poznavatelj jezika Umberto Ecco...“

Učenici čakavske grupe redovito sudjeluju na ovom natječaju i osvajaju nagrade i priznanja.

Učenik čakavske grupe 2. b razreda Jakov Miletić dobio je prvu nagradu za pjesmu Zvončar, a učenica čakavske grupe 2. b razreda Lena Ilijić drugu nagradu za pjesmu Va škole.

Pjesme su napisali prošle školske godine kada su bili u prvom razredu, a rezultati natječaja su došli kada je škola u Hrvatskoj već za učenike zatvorila svoja vrata.

Mentor učenika je učiteljica Svjetlana Višnić.

Bravo, bravo za učenike čakavske grupe 2. b razreda!

Voditeljica čakavske grupe 2. b razreda