Prvašice na Lidranu 2020. - najvećem natjecanju dječjeg stvaralaštva

Autor: Svjetlana Višnić, 27. 2. 2020.

Učenici scenske grupe 1. b razreda Lena Ilijić, Sara Vukelić i Sara Zadravec sudjelovali su prvi put ove godine na Hrvatskom školskom susretu Lidrano 2020. u pojedinačnom scenskom izrazu.

Učenici gradskih škola i Riječkog prstena izveli su 67 pojedinačni nastup u dvorani Filodrammatice 12. 2. 2020. godine. Za Susret je bilo ukupno prijavljeno 168 sudionika iz 23 osnovne škole s područja Grada Rijeke i Riječkog prstena.

Učenica Lena Ilijić interpretirala je pjesmu Nene Lončar Zaljubljeno prase, učenica Sara Vukelić pjesmu Dubravke Grebenar Sretni mrav, učenica Sara Zadravec pjesmu Luke Paljetka Mačka - vodič, učenica 5. b razreda Tajana Milutinović pjesmu Grigora Viteza Djeca hvataju sunce.

Učenice su se dugo pripremale, vježbale svaku izgovorenu riječ, naglasak, intonaciju,...

Prosudbeno povjerenstvo za scenski izraz posebno je pohvalio učenice prvog razreda za točno izgovorene riječi te hrabrost jer nije lako sa sedam godina sam stati na pozornicu i pred Prosudbenim povjerenstvom, publikom interpretirati zahtjevan tekst. Bile su odlične u pojedinačnom scenskom izrazu i dobile zasluženi pljesak.

U skupnom scenskom nastupu u HKD na Sušaku 14. 2. 2020. godine nažalost učenici nisu mogli sudjelovati jer su bili bolesni. Scensku igru Ljerke Pukac Nemoguća ljubav koju je adaptirala, voditeljica scenske grupe Svjetlana Višnić izvest će  sljedeće godine na Lidranu.

Predsjednica gradskog povjerenstva susreta Iva Močibob istaknula je da je velika čast i privilegija za učenike nastupati na Lidranu.

Pohvalu su dobili i svi mentore koji godinama vrijedno rade s djecom  te potiču dramsko scensko stvaralaštvo.

Svi učenici  koji su sudjelovali na natjecanju Lidrano 2019. te voditeljica Višnić Svjetlana dobili su priznanja.

Hvala dragim roditeljima na podršci i pomoći.

Višnić Svjetlana, voditeljica scenske grupe 1. b razreda