Priznanja učenicima čakavske grupe 4. b razreda

Autor: Svjetlana Višnić, 13. 12. 2018.

Kulturno obrazovno društvo Side Košutić dodjelio je 12. svibnja 2018. priznanje učenicima čakavske grupe te učiteljici Svjetlani Višnić za izuzetno zalaganje u čuvanju i stalnom poticanju otkrivanja naše - povijesne, prostorne i duhovne baštine. Priznanja su dobili: Mihaela Cvijanović, Andrej Kljun, Mateo Popović, Nea Superina i Kaja štimac. Isti učenici dobili su zahvalnicu za sudjelovanje na litearnom natječaju Tin i ja. Čakavska grupa je pohvaljena, a neki učenici nagrađeni za literane radove na čakavskom dijalektu na Hrvatskom dječjem festivalu u Zagrebu, na Saboru čakavskog pjesništva u Žminju, na natječaju Čakavćići pul Ronjgi (knjiga broj 23.), na Međunarodnom likovno-literarnom natječaju Iserlohn Njemačka – Osijek...

U knjizi Čakavčići pul Ronjgi 24 objavljeno je sedam literarnih radova učenika čakavske grupe; Andrej Kljun (Črv i Bunar), Nea Superina (Tratinčica), Kaja Štimac (Proljeće), Mateo Popović (Sreća), Mihaele Cvijanović (Lanterna), Hana Bajrektarević (Čarobna livada). U istoj knjizi objavljen je likovni rad učenice čakavske grupe Nee Superine te Nike Štampf.

Poučno-zabavni časopis za djecu Smib broj 8, travanj 2018. za PJESMU MJESECA odabrao je pjesmu na čakavskom dijalektu Zavičaj. Pjesmu je napisao učenik čakavske grupe 4. b razreda Andrej Kljun.

U Smibu broj 2, listopad 2017. objavljen je likovni rad učenice čakavske grupe Nee Superine. U Smibu broj 4, prosinac 2017., objavljena je pjesma na čakavskom dijalektu Pužić koju je napisala učenica čakavske grupe Nea Superina, u Smibu broj 10, lipanj 2018. objavljen je likovni rad učenice Nike Štampf. U Smibu broj 5, siječanj 2018. objavljena je pjesma Novo leto koju su napisli učenici čakavske grupe: Kaja Štimac, Mateo Popović, Mihaela Cvijanović, Nikolina Drageljević, Amela Ethemi, Andrej Kljun i Nea Superina.

U Smibu broj 1, rujan 2018. objavljen je likovni rad učenice Tajane Milutinović, u Smibu broj 3, studeni 2018. objavljen je likovni rad učenice čakavske grupe Kaje Štimac.

Poučno-zabavni časopis za djecu Smib nagradio je cijeli razred za sudjelovanje u nagradnom zadatku  Nacrtaj svoju obitelj te su dobili Blizov dar iznenađenja.

Čakavština će uvijek pupati jer ima djece koja gledaju, njeguju, potiču pisanu čakavsku riječ. Lijepi naš zavičajni govor.

Bravo, bravo za čakavsku grupu 4. b razreda!

Višnić  Svjetlana, voditeljica čakavske grupe 4. b razred