« Veljača 2018 »

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

31.01.2018. 08:50
Webinar: Shelly Terrell - Assessing Students in the Digital Age
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Assessing Students in the Digital Age“, koji će se održati u nedjelju, 4. veljače 2018. godine od 18 do 19 sati.

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.

17.01.2018. 15:55
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije – EMA započela s radom
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije (Education Management Application) s današnjim danom, 17. siječnja 2018. godine, puštena je u produkciju.

15.01.2018. 15:00
U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar
U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.

18.12.2017. 13:49
Blagdansko radno vrijeme CARNetovog Helpdeska
U vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana CARNetov Helpdesk će raditi prema sljedećem rasporedu:

"Ljiljani" na 24. HDF-u
Autor: Vesna Rabak, 17. 1. 2018.

14.1.2018. godine, nakon trećeg pomicanja datuma održavanja, "Ljiljani" su se u punom sastavu predstavili na 24. HDF-u.

"Ljiljani"

Nakon puno rada, truda i odricanja, nakon tri pomaknuta datuma i uzastopnih ponavljanja, uz još puno odrađenih obaveza, ove smo nedjelje veselo i s radošću otputovali u Zagreb gdje smo se u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski predstavili pjesmom "Moj tata brodograditelj" koju je otpjevala solistica Eni Sternisa.

Solistica Eni Sternisa i zbor

Zbor nas je dostojno predstavio svojim skladnim pjevanjem i izvrsno uvježbanom koreografijom plesne pedagoginje tete Dolores Bugarin. Zato nam ni preko praznika nije bilo teško dolaziti na probe. Zbog toga smo se i nagradili školskom projekcijom filma "Čudo" kojeg bi svi mi, djeca, roditelji, učitelji... koji smo ga pogledali toplo preporučili svima.

Po dolasku u Zagreb nismo gubili vrijeme. Nastojeći povezati ugodno s korisnim vozili smo se uspinjačom, uživali u ostacima božićnog ugođaja obilazeći Markov trg, Kamenita vrata, Jelačićev trg, a na kraju malo radosti za naše najmlađe i one malo veće i odraslije-u Arena centru svatko je pronašao aktivnost za sebe, a odradili smo i ručak.

Manduševac

Uspinjača

Markov trg

Kamenita vrata

Katedrala

Jelačićev trg

U Zagrebu smo s ponosom i velikim veseljem uspješno sudjelovali na tonskoj probi, kasnije oduševljeno stupili na našu najveću pozornicu koja je bila prikladno uređena, pjesmom našega kraja.

Nastup "Ljiljana"

U međuvremenu družili smo se s članovima drugih zborova, izmjenjivali iskustva, rekvizite, adrese.... Na kraju cjelokupnog programa, ugodno umorni, sjeli smo pospani u autobus praćeni prvim pahuljama snijega.

Vidjevši nakon ugodne vožnje svjetla našega kraja, ponovno smo živnuli: "Najdraža Rijeko..."

S nama su putovali i učenici nagrađeni u literarnom dijelu programa, ali oni će vam ispričati svoju priču. Mi s radošću pričamo i živimo našu. Vrijedni i marljivi, čekaju nas novi festivali. Pjesmom je počela nova godina, neka tako bude i narednih dvanaest mjeseci.

Završna scena