« Veljača 2018 »

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

31.01.2018. 08:50
Webinar: Shelly Terrell - Assessing Students in the Digital Age
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Assessing Students in the Digital Age“, koji će se održati u nedjelju, 4. veljače 2018. godine od 18 do 19 sati.

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.

17.01.2018. 15:55
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije – EMA započela s radom
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije (Education Management Application) s današnjim danom, 17. siječnja 2018. godine, puštena je u produkciju.

15.01.2018. 15:00
U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar
U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.

18.12.2017. 13:49
Blagdansko radno vrijeme CARNetovog Helpdeska
U vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana CARNetov Helpdesk će raditi prema sljedećem rasporedu:

Izložba keramike u 4.b razredu
Autor: Ljiljana Golić, 21. 12. 2017.

Bliži se Božić, vrijeme kada vrijedne ručice učenika 4.b uključenih u keramičku grupu pokazuju svoje kreativne trenutke tijekom 1. polugodišta.

Na izložbenim stolovima mogli su se vidjeti privjesci s inicijalom svog imena na glagoljici.

Posebno veselje bilo je oblikovanje kućnih ljubimaca: maca i psića u pokretu. Zamislili smo ih crno-bijele na točkice i prugice.

Radili smo pregače i škrinje s kulturnim blagom za jedan likovni natječaj.

Kada je u listopadu, uz Dan štednje, djelatnica PBZ gostovala u našem razredu, obećali smo da ćemo izraditi neobične štedne kasice i darovati ih za uspomenu.

Čizmice svetog Nikole odlučili smo obojiti u svoju omiljenu boju.

Izradili smo božićne ukrase kojima smo okitili razrednu jelku u crvenoj i zelenoj boji. Bilo je tu sobova, čizmica, borova, srca, zvjezdica, anđelića, zvijezda repatica te snjegovića.

Posljednji izazov bio je motiv jaslica: dijete Isus u slamici.

Roditelje smo razveselili kratkom priredbom u kojoj je bilo svega po malo. Red recitacija, zbor je otpjevao božićne pjesme, a orkestar je blok flautama dočarao novogodišnji ugođaj.

Kroz program su ih sigurno vodili Nika i Matej.

I na kraju, roditelji su se počastili slatkim i slanim delicijama uz kavicu, a djeca su se ugodno družila u slatkom kutiću u kojem su se osvježili napitcima i slatkišima.

Svima želimo sretan Božić i uspješnu Novu godinu.

Do slijedećeg susreta u proljeće!

Učenici 4. b s učiteljicom Ljiljanom Golić