« Veljača 2018 »

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

31.01.2018. 08:50
Webinar: Shelly Terrell - Assessing Students in the Digital Age
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Assessing Students in the Digital Age“, koji će se održati u nedjelju, 4. veljače 2018. godine od 18 do 19 sati.

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.

17.01.2018. 15:55
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije – EMA započela s radom
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije (Education Management Application) s današnjim danom, 17. siječnja 2018. godine, puštena je u produkciju.

15.01.2018. 15:00
U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar
U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.

Učenici Škole na 39. Proljeću u Ronjgima
Autor: Svjetlana Višnić, 26. 6. 2017.

Učenici naše Škole su 25. 5. 2017. sudjelovali na Susretu učenika osnovnih škola Proljeću u Ronjgima, koji učenike  kroz programe umjetničko-stvaralačkih radionica potiče na njegovanje i očuvanje kulturne baštine, rad skladatelja Ivana Matetića Ronjgova i njegovih sljedbenika, umjetničko stvaralaštvo mladih.

Bogat i raznovrstan program, usmjeren je na razvijanje dječjeg stvaralaštva, ali i na stjecanje novih znanja i interpretaciju umjetničkih sadržaja, svake godine okupi stotinjak učenika.

U Ronjgima su bili učenici čakavske grupe 2. b razreda Mihaela Cvijanović, Nikolina Drageljević, Amela Ethemi, Andrej Kljun, Mateo Popović, Nea Superina i Kaja Štimac te učenici viših razreda Anai Mamić, Petra Žakula, Anamarija Matić, Paola Pilipović, Arijana Drageljević, Paola Demark, Lea Glavurtić i Marko Dunić. Učenike drugog razreda vodila je učiteljica Svjetlana Višnić, voditeljica čakavske grupe 2. b razreda.

Profesor likovnog odgoja naše Škole, Boris Roce, za sve sudionike Susreta napravio je lijepu plaketu, početna slova na glagoljici Proljeća u Ronjgima.

U jutarnjem dijelu programa učenici su pod vodstvom mentora stvarali svoja mala umjetnička djela u sljedećim radionicama: pjevački zbor, mladi skladatelji, likovna radionica, kiparska radionica, foto radionica, radionica glagoljice i novinarska radionica.

Učenici Škole su bili uključeni u nekoliko radionica.

Poslijepodnevni dio programa bio je namijenjen predstavljanju nastalih radova. Na predstavljanju likovne radionice u kojem su sudjelovale učenice čakavske grupe 2. b razreda, Nea Superina je nastupala u pojedinačnom scenskom izrazu. Odlično je interpretirala pjesmu na čakavskom dijalektu Oblačić Drage Gervaisa i dobila zasluženi pljesak mnogobrojne publike. S istom interpretacijom plasirala se na županijsko natjecanje Lidrano i nagrađena je na 48. Saboru čakavskog pjesništva u Žminju.

U Matetićevoj kući već više od četrdeset godina nastoji se pomoći čakavskemu zajiku, hvala njin na dragen ČA !

Škola je dobila zahvalnicu za suradnju na ovom tradicionalnom Susretu.

Bravo za vrijedne učenike naše Škole, sudionike 39. Proljeća u Ronjgima!

Učiteljica čakavske grupe 2.b razreda Svjetlana Višnić