Doprinos vjeronauka promociji Rijeke kao europske prijestolnice kulture 2020.

Autor: Vesna Rabak, 1. 4. 2017.

Dobivši zadatak početkom školske godine, narednih šest mjeseci radili smo na ovom projektu i obradili temu: Sakralna baština na području OŠ Turnić, sv. Josip - zaštitnik domovine Hrvatske.

U projektu su sudjelovali vjeroučenici od 1. - 8. razreda. Prvaši, drugaši i trećaši crtali su i slikali različitim tehnikama na temu sv. Josipa i crkve sv. Josipa kojoj pripada naša škola.

Sveti Josip

crkva sv. Josipa

Četvrti i peti razredi izradili su referat i pisali o župi sv. Josipa, povijesti župe i crkve, o zaštitniku župe, sv. Josipu. Pisali su o salezijanskom redu kojem pripadaju svećenici naše župe, radu u zajednici, intervjuirali don. Nika Cvitkušića i časnu sestru Ljiljanu Nikić. Sve uratke uvezli smo u malu knjižicu koju ste zajedno s ostalim prilozima imali prilike vidjeti na izložbenoj postavki povodom blagdana sv. Josipa, a oni koji nisu imati će prilike pogledati na Danu škole.

uvezeni radovi

Šesti, sedmi i osmi razredi izradili su makete crkve i prezentaciju o povijesti crkve.

Makete

Dječji zbor "Ljiljani" u Šmriki u studiju gospodina Roberta Grubišića snimio je pjesmu "Sveti Josipe" i "Krunica u bakinoj ruci".

Kao prilog dodali smo i molitvenik sv. Josipu te Križni put našeg vjeroučitelja Ive Pranješa. Time smo uspješno projekt priveli kraju. Pozivamo vas da prvom prilikom pogledate naše uratke!

Prilozi