« Svibanj 2021 »

05.05.2021. 18:02
INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge OiV – 6.05.2021
Postovani, U cetvrtak, 6. svibnja 2021., od 16:00 do 20:00 sati, odvijati ce se hitni radovi na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o.. Tijekom radova doci ce do ... The post INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge OiV – 6.05.2021 appeared first on CARNET .

04.05.2021. 12:08
Istraživanje tržišta – uređaji za primjenu digitalne tehnologije u nastavi
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave uređaja za primjenu digitalne tehnologije u nastavi u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola ... The post Istraživanje tržišta – uređaji za primjenu digitalne tehnologije u nastavi appeared first on CARNET .

04.05.2021. 11:09
Digitalna pristupačnost CARNET-ovih usluga u sklopu programa e-Škole
CARNET nastavlja niz višegodišnjih aktivnosti osiguravanja i unaprjeđenja digitalne pristupačnosti svojih usluga kroz nove suradnje. S partnerskom tvrtkom OmoLab komunikacije d.o.o., uz angažiranje osoba s invaliditetom koje su napredni korisnici ... The post Digitalna pristupačnost CARNET-ovih usluga u sklopu programa e-Škole appeared first on CARNET .

03.05.2021. 18:02
INFO Najava radova – CARNET – 6.5.2021. 16-17 sati
Postovani, U cetvrtak, 6. svibnja 2021. u vremenu izmedju 16 i 17 sati su predvidjeni radovi na medjugradskim vezama prema Sibeniku, Slavonskom Brodu i Karlovcu pa se ocekuju prekidi na ... The post INFO Najava radova – CARNET – 6.5.2021. 16-17 sati appeared first on CARNET .

29.04.2021. 15:00
Webinar: "Loomen- Vrednovanje"
U četvrtak, 6. svibnja 2021. godine s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Loomen – Vrednovanje". Šesti u nizu webinara namijenjen je naprednijim korisnicima CARNET Loomena, ... The post Webinar: "Loomen- Vrednovanje" appeared first on CARNET .

23.04.2021. 12:06
Elements of AI pokreće veliki natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola
Elements of AI dosad je u Hrvatskoj privukao više od 21 tisuću polaznika, a za učenike osnovnih i srednjih škola sada je pokrenuto AI School Challenge natjecanje. Nositelji projekta u ... The post Elements of AI pokreće veliki natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola appeared first on CARNET .

22.04.2021. 13:56
Nabava usluge izrade scenarija poučavanja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi postupak javne nabave usluge izrade scenarija poučavanja. Nabava se provodi u sklopu projekta e-Škole koji je pak dio sveobuhvatnog programa modernizacije hrvatskog ... The post Nabava usluge izrade scenarija poučavanja appeared first on CARNET .

22.04.2021. 12:53
CARNET nastavlja niz virtualnih radionica za odgojno-obrazovne djelatnike u školama s temama vezanim uz pripremu i provedbu videokonferencijske, virtualne i kombinirane nastave, upoznavanje sa sadržajima i uslugama koje izrađuje CARNET, ... The post Virtualna radionica: ,,Planiranje nastavnih aktivnosti u kombiniranoj i online nastavi" appeared first on CARNET .

20.04.2021. 14:36
Prethodno savjetovanje – Nadogradnja CMS sustava
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za usluge nadogradnje CMS sustava (Classroom management system) u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa ... The post Prethodno savjetovanje – Nadogradnja CMS sustava appeared first on CARNET .

19.04.2021. 08:30
Virtualna radionica: ,,Dvosmjerna komunikacija u virtualnom okruženju"
CARNET nastavlja niz virtualnih radionica za odgojno-obrazovne djelatnike u školama s temama vezanim uz pripremu i provedbu videokonferencijske, virtualne i kombinirane nastave, upoznavanje sa sadržajima i uslugama koje izrađuje CARNET, ... The post Virtualna radionica: ,,Dvosmjerna komunikacija u virtualnom okruženju" appeared first on CARNET .

Ovaj mjesec: 2090

Djelovanjem literarnih i recitatorskih družina te nastupima na natjecanjima i smotrama naša škola već dugi niz godina na osobit način vrednuje domaću čakavsku riječ. Potaknuti potrebom da očuvamo čakavštinu u svoj svojoj raznolikosti i bogatstvu odlučili smo na poseban način i mi dati svoj doprinos promidžbi čakavštine. Pred vama je čakavski rječnik u nastajanju, a njegovi tvorci ste upravo vi – učenici, učitelji, roditelji i svi ljubitelji čakavske besede.

Prikaži sve izraze koji započinju slovom:
A  B  C  Č  Ć  D  Đ  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  Š  T  U  V  Z  Ž
ili prikaži SVE izraze u rječniku (ukupno: 1912 izraza)
prikaži samo izraze, bez opisa

Potraži izraz:

olita

crijeva

olt

dječja igra, oduzmi manje teritorija

omazan

othitit

odbaciti