« Studeni 2020 »

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

25.11.2020. 23:01
INFO Najava radova u Puli 1. 12. 2020. 00:00 – 02:00
Postovani, U utorak, 1. prosinca 2020., u vremenu od 00:00 do 02:00 sata davatelj TK usluge Hrvatski Telekom d.d. izvoditi ce radove na medjugradskoj vezi izmedju Pule i Zagreba, uslijed ... The post INFO Najava radova u Puli 1. 12. 2020. 00:00 – 02:00 appeared first on CARNET .

24.11.2020. 14:14
U jednom od najvećih slučajeva curenja podataka u povijesti više od 23 000 baza podataka postalo je javno dostupno. Za kolekciju baza se vjeruje kako je potekla s privatnog hakerskog ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT utvrdio curenje podataka više od 47 000 korisničkih računa appeared first on CARNET .

20.11.2020. 16:11
CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao je u jednoj od najpoznatijih i najvećih NATO-ovih vježbi u području kibernetičke obrane - ,,Cyber Coalition 2020", koja se održala od 16. do 20. studenoga. Iako ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao u najvećoj NATO-ovoj vježbi jačanja kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

14.11.2020. 11:01
INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka
Postovani, Prekid je saniran te mrezni promet izmedju Zagreba i Osijeka opet ide punim kapacitetom. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka appeared first on CARNET .

14.11.2020. 05:01
HITNO Prekid primarne veze Zagreb – Osijek
Postovani, Uslijed prekida primarne veze Zagreb – Osijek, mrezni promet je preuzela sekundarna veza manjeg kapaciteta. Dok se ne sanira primarna veza ocekuje se otezano odvijanje mreznog prometa na sekundarnoj ... The post HITNO Prekid primarne veze Zagreb – Osijek appeared first on CARNET .

13.11.2020. 17:01
VAZNO Najava radova na medjugradskoj vezi Zagreb – Osijek
Postovani, U ponedjeljak 16. studenog 2020., u vremenu od 10:00 do 15:00 sati davatelj TK usluge Odasiljaci i veze izvoditi ce radove na primernoj medjugradskoj vezi izmedju Osijeka i Zagreba. ... The post VAZNO Najava radova na medjugradskoj vezi Zagreb – Osijek appeared first on CARNET .

10.11.2020. 17:01
INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijek
Postovani, Danas oko 13 sati je ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka te mrezni promet sad ide punim kapacitetom. Ne ocekujemo daljnje prekide. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijek appeared first on CARNET .

06.11.2020. 14:52
CARNET-ova online konferencija za korisnike okupila više od 2000 sudionika
Pod sloganom ,,Izazov prihvaćen!", od 4. do 6. studenoga, održana je 22. CARNET-ova konferencija za korisnike koju je putem online platforme pratilo više od 2000 sudionika. Tijekom tri dana konferencije ... The post CARNET-ova online konferencija za korisnike okupila više od 2000 sudionika appeared first on CARNET .

30.10.2020. 17:01
INFO Najava radova – Iskon, Optima – Osjecko-baranjska zupanija – 02.11.2020.
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima u mrezi pruzatelja usluge Iskona i Optime, koji ce se odvijati 02.11.2020. od 15:00 do 23:00 sati. Uslijed radova ocekuju se povremeni ... The post INFO Najava radova – Iskon, Optima – Osjecko-baranjska zupanija – 02.11.2020. appeared first on CARNET .

Djelovanjem literarnih i recitatorskih družina te nastupima na natjecanjima i smotrama naša škola već dugi niz godina na osobit način vrednuje domaću čakavsku riječ. Potaknuti potrebom da očuvamo čakavštinu u svoj svojoj raznolikosti i bogatstvu odlučili smo na poseban način i mi dati svoj doprinos promidžbi čakavštine. Pred vama je čakavski rječnik u nastajanju, a njegovi tvorci ste upravo vi – učenici, učitelji, roditelji i svi ljubitelji čakavske besede.

Prikaži sve izraze koji započinju slovom:
A  B  C  Č  Ć  D  Đ  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  Š  T  U  V  Z  Ž
ili prikaži SVE izraze u rječniku (ukupno: 1912 izraza)
prikaži samo izraze, bez opisa

Potraži izraz:

fanjski

krupan, može i vrijedan

farbuk

kanta sa drškom ,služi za pravljenje buke i tjeranje ribe u mrežu

farmacija

ljekarna

farmentun